Menu

بازداشت یکی دیگر از رهبران حماس در عربستان – عکس های پروفایل باری بازی های خفن

اندروید استار

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الخلیج آنلاین، منابع سیاسی فلسطین اعلام کردند که مقامات عربستان سعودی یکی دیگر از رهبران جنبش حماس و تاجر فلسطینی به نام ابو عبیده الآغا را بازداشت کرده و او را به زندان سیاسی ذهبان در جده منتقل کردند.

این منابع گزارش دادند که ابوعبیده فرزند خیری الآغا است که در سال ۲۰۱۴ در عربستان سعودی از دنیا رفت.

الآغا یکی از اعضای رهبری جنبش حماس در عربستان سعودی است که تابعیت این کشور را نیز دارد. بازداشت این فرد در شرایطی صورت گرفته است که هیچ توجیهی برای ادامه بازداشت این فرد وجود ندارد.

محسن صالح مدیر مرکز مطالعات الزیتونة اعلام کرد که عربستان الآغا را از حدود یک و نیم سال پیش ربوده است، در حالی که هچ دلیل مشخصی برای بازداشت وی وجود نداشته است.

صالح اظهار داشت که عربستان ۶۰ فلسطینی را بدون ارائه هیچ گونه اتهامی بازداشت کرده و آنها را از خانواده‌های خود دور کرده است، به طوری که خانواده‌های آنها تا چندین ماه هیچ اطلاعی از نزدیکانشان ندارند. به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده است که نشان می‌دهد فشارهای جسمی و روانی زیادی به این رهبران حماس در عربستان وارد می شود.

صالح افزود نقطه مشترک تمام افراد بازداشت شده گرایش‌های آنها به جریان اسلامگرای فلسطینی یا نزدیکی به این عناصر است. آنها از مقاومت فلسطین حمایت می‌کنند و به نفع آنها اعانه جمع می‌کنند یا از ملت فلسطین در قدس ونوار غزه و سایر مناطق فلسطین حمایت می‌کنند.

جنبش حماس دوشنبه گذشته نیز گزارش داد که مقامات سعودی یکی از رهبران این جنبش را که مسئول روابط حماس با عربستان است، بازداشت کرده‌اند. این فرد محمد الخضری نام دارد و با وجود اینکه ۸۱ سال سن دارد، بازداشت شده است. فرزند این فرد نیز در بازداشت مقامات سعودی است.

دیده بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه اعلام کرد که عربستان ۶۰ نفر از رهبران فلسطینی از جمله تعدادی از حجاج و دانشجویان و عناصر دانشگاهی و بازرگانان را بازداشت کرده است. این سازمان خواستار آزادی فوری این عناصر شد.

انتهای پیام/

apkstars.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *