Menu

نگرانی سران کردهای سوری از نامه دمشق به سازمان ملل – اندروید استار بازی

اندروید استار

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ دیروز و در نشست سه جانبه روسای جمهور ایران٬ ترکیه و روسیه در آنکارا٬ حسن روحانی رئیس جمهور ایران٬ به دولت ترکیه پیشنهاد کرد که یک بار دیگر توافق امنیتی آدانا و همکاری با سوریه را احیا کند.

در همین حال٬ بسیاری از تحلیلگران و فعالان سیاسی ترکیه نیز به اردوغان توصیه می‌کنند که دست از لجاجت بردارد و ارتباط با سوریه را از سر بگیرد، اما این موضوعی است که نهادهای سیاسی و نظامی کُرد وابسته به پ.ک.ک را نگران کرده است.

چرا که تنها یک روز پیش از آغاز نشست سه جانبه آنکارا٬ دولت سوریه با ارسال دو نامه جداگانه به رئیس سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل٬ به همکاری کردها با آمریکا در شرق فرات اعتراض کرده و نوشت: «اقدامات  شبه‌نظامیان تروریستی جدایی طلب  موسوم به  نیروهای سوریه دموکراتیک٬ علیه شهروندان سوری در استان‌های الحسکه، الرقه، دیرالزور و حلب با حمایت نظامی، لجستیک، مالی و سیاسی آمریکا، جنایتکارانه و سرکوب‌گرایانه است. اقدامات نیروهای سوریه دموکراتیک همسو با طرح‌هایی است که آمریکا و اسرائیل برای منطقه ترسیم می‌کنند. شبه نظامیان دموکراتیک سوریه به مشارکت در جنایت‌های ائتلاف بین‌المللی علیه ملت سوریه اکتفا نکرده بلکه دست به آدم‌ربایی، شکنجه، قتل و بیرون کردن غیرنظامیان از منازلشان زده و ثروت‌های ملت سوریه را به سرقت می‌برند. دولت دمشق با کمک کشورهای دوست و همپیمانانش بر بازپس‌گیری هر وجب از خاک سوریه و آزادسازی آن از تروریسم و بازسازی آنچه تروریست‌ها ویران کرده‌اند، تاکید دارد و این بخش از اراضی‌ که تحت تصرف نیروهای نیروهای سوریه دموکرات است، مستثنی نیست.»

نامه وزارت امور خارجه سوریه به سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان٬ نگرانی سران کردهای تحت امر پ.ک.ک را به دنبال آورد و اصلی‌ترین نهاد سیاسی این گروه موسوم به مجلس سوریه دموکراتیک٬ با انتشار بیانیه‌ای٬ سوریه را به تلاش برای توافق با ترکیه متهم و اعلام کرده که تجزیه طلب نیست و به دنبال گفت‌وگو با مقامات دمشق است اما به درخواست آنها برای گفت‌وگو٬ پاسخی داده نشده است.

انتهای پیام/

apkstars.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *